ارسال

مرسدس بنز مدل مفهومی ایکس کلاس را معرفی کرد؛ ورود به بازار وانت ها

مرسدس بنز مدل مفهومی ایکس کلاس را معرفی کرد؛ ورود به بازار وانت ها

1

۱۸aeeacf-7386-47c1-93ef-3e4538dc2d7a

مرسدس بنز بالاخره پس از مدت‌ها گمانه‌زنی، دیروز رسما از کلاس جدید خودروی خود با نام ایکس کلاس رونمایی کرد.

مرسدس بنز در سال‌های گذشته تغییرات زیادی در رده‌ی خودروهای خود ایجاد کرده است. از تولید خودروی ارزان قیمت و رده‌ پایین A-Class‌ گرفته تا پیکاپ وانت X-Class که دیروز از آن رونمایی کرد.

۲۴۸۰efcf-edd3-4b84-9c67-431ba0da4b30

مرسدس بنز ایکس کلاس از شاسی مشترکی با رنو آلاسکان و نیسان ناوارا بهره می‌برد. با این حال مدیران بنز اعلام کرده‌اند که ایکس کلاس در کنار ارایه‌ی توانایی‌های بالا به عنوان یک وانت، سطح بالایی از تجهیزات و امکانات رفاهی را در دسترس کاربران قرار می‌دهد که پیش از این در هیچ یک از خودروها‌ی این کلاس دیده نشده است.

af4d5bef-22e3-4ee9-a348-bbce6284e687

شاید پیش از این ورود مرسدس بنز به بازار خودروهای پیکاپ وانت بسیار دور از ذهن بود. اما در حال حاضر با بازار بزرگ و البته رو به رشد این کلاس از خودروها، ورود غول خودروسازی آلمان، پیش‌بینی می‌شد. این دسته از خودروها در حال تغییر تجربه‌ی کاربری هستند به طوری که نزدیک به ۱۴ درصد از تمام خودروهای سبک فروخته شده در ایالات متحده را پیکاپ وانت‌ها تشکیل می‌دهند. این موضوع در آمریکای لاتین نیز صدق می‌کند.

e7b826ba-3064-485d-a9a6-aa577d4a4d58

طراحان مرسدس بنز تلاش زیادی کرده‌اند تا ارتباط و ژن مشترک این خودرو با هم‌تایان خود در رنو و نیسان را مخفی کنند و البته تا حد زیادی موفق به این امر نیز شده‌اند. چراغ‌های باریک، جلو پنجره بزرگ و اسپلیتر گسترده‌ با ورودی‌های هوای عظیم، به خوبی یادآور زبان طراحی مرسدس بنز هستند. نوار چراغ‌ عقب متصل و پیوسته‌ی این خودرو نیز جلوه‌ی زیبایی به خودرو داده است. پیش از این شاهد این سبک از طراحی در سایر خودروهای مفهومی مرسدس بنز بوده‌ایم.

1

منبع نوشته:NEWATLAS

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *