ارسال

فوجی‌فیلم لنز بدون صدا می‌سازد

فوجی‌فیلم لنز بدون صدا می‌سازد

1

fujifilm-xf-lenses-640x399

اگر از جمله افرادی هستید که به عکاسی علاقه‌ دارید و از لنزهای شرکت فوجی‌‌فیلم استفاده می‌کنید، باید به این موضوع اشاره کنیم که این شرکت قصد دارد یکسری لنز جدید تولید کند که کاملا بی‌صدا هستند. بر اساس اطلاعاتی که در سایت Fuji Rumors منتشر شده، این شرکت قصد دارد لنزهایی درست کند که شاتر آن‌ها صدا نمی‌دهد و در لحظه‌ی عکس گرفتن دیگر آن صدای کلیک معروف را نمی‌شنوید. همچنین گفته شده که کاربرد اصلی این لنزها برای فیلم‌برداری خواهد بود.

این موضوع در نوع خودش بسیار مهم است. اکثر دوربین‌های عکاسی به شکلی ساخته شده‌اند که هر بار کاربر دکمه‌ی عکاسی را فشار می‌دهد صدای کلیک شنیده می‌شود. خیلی از عکاسان دوست دارند که بدون این صدا عکاسی کنند. در زمینه‌ی فیلم‌برداری لنزهای بدون صدای کلیک هم باعث می‌شوند که فیلم‌برداری بسیار روان‌تر صورت بگیرد.

همچنین در برخی موارد صدای کلیک آن‌قدر بالاست که روی فیلم‌برداری تاثیر می‌گذارد و بی صدا بودن از این نظر هم بسیار مهم است. هنوز مشخص شد که لنزهای بدون صدای فوجی‌فیلم کی راهی بازار می‌شود و چه قیمتی دارند؛ اما گفته شده که در سال ۲۰۱۷ عرضه می‌شوند و می‌توان آن‌ها را خرید. به احتمال زیاد تا مدتی دیگر خبرهای بیشتری از این محصولات منتشر خواهند شد.

1

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *