ارسال

سامسونگ یک میلیارد دلار در آستین تگزاس سرمایه‌گذاری می‌کند

سامسونگ یک میلیارد دلار در آستین تگزاس سرمایه‌گذاری می‌کند

1

samsung-austin-plant-e1353099940474

صبح امروز خبر رسید که سامسونگ تا انتهای سال جاری میلادی بیش از یک میلیارد دلار روی یک کارخانه ساخت چیپ‌های پردازشی در آستین تگزاس سرمایه گذاری می‌کند.

به گفته‌ی سامسونگ این سرمایه‌گذاری برای افزایش تولیدات مجموعه‌ی ساخت چیپ‌های پردازشی در شهر آستین انجام می‌شود. از زمان آغاز به کار این مجموعه در سال ۱۹۹۶ تا به حال سامسونگ بیش از ۱۵ میلیارد دلار در آن سرمایه‌گذاری کرده است. این بزرگترین جذب سرمایه‌ی بین‌المللی در ایالت تگزاس است.
 
گرچه سرمایه‌ای یک میلیارد دلاری رقمی بالا به حساب می‌آید، اما این تنها بخشی از سرمایه‌گذاری‌های سامسونگ در سال ۲۰۱۶ به شمار می‌رود. این غول بازار دیجیتال اخیرا اعلام کرده که در سرمایه‌گذاری‌های سالانه‌اش به رقم ۲۴ میلیارد دلار رسیده که رکورد جدیدی برای این شرکت به حساب می‌آید. نزدیک به نیمی از این رقم در صنعت نیمه‌هادی‌ها سرمایه‌گذاری شده است.
 

سامسونگ دومین شرکت تولیدکننده چیپ و بزرگترین تولیدکننده‌ی چیپ‌های حافظه در دنیاست. بخش اعظمی از چیپ‌های پردازشی و چیپ‌های حافظه در حال حاضر در خود سامسونگ تولید می‌شود که طراحی و تولید چیپ‌های کوالکام و انویدیا را هم شامل می‌شود. به‌علاوه سامسونگ بزرگترین تولیدکننده‌ی چیپ برای تلفن‌های هوشمند است که اپل هم از مشتریان آن محسوب می‌شود. این شرکت اولین سازنده‌ی چیپ‌های پردازشی ۱۰ نانومتری نیز به حساب می‌آید.

1

منبع نوشته:PhoneArena

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *