ارسال

آتش گرفتن باتری تسلا مدل اس در تصادفی مرگبار

آتش گرفتن باتری تسلا مدل اس در تصادفی مرگبار

1

۳۶۶beb00-0caf-4f55-a97d-e531fe8485f3

پنج‌شنبه‌ی هفته‌ی گذشته در شهر ایندیاناپولیس آمریکا، یک دستگاه تسلا مدل اس پس از برخورد شدید با یک درخت در آتش سوخت و سرنشینان آن جان باختند.

به گزارش خبرگزاری WTHR، صبح روز سوم ماه جاری میلادی، یک دستگاه تسلا مدل اس در مرکز شهر ایندیاناپولیس به شدت با یک درخت برخورد کرد و سپس آتش گرفت. در جریان این تصادف هولناک هر دو سرنشین این خودرو جان باختند. به گفته‌ی اداره‌ی آتش‌نشانی حاضر در محل حادثه، سلول‌های باتری این خودروی الکتریکی شعله‌ور شده و مانند ترکش در اطراف پراکنده شده و نجات‌یافتگان این حادثه را در معرض خطر قرار دادند.

کوین جونز، رئیس اداره‌ی آتش‌نشانی ایندیاناپولیس، در مصاحبه با خبرگزاری WTHR گفته است که سرنشینان این خودرو یک خانم ۲۷ ساله و یک مرد ۴۴ ساله بوده‌اند. در حالی که خودرو سرعت بسیار بالایی داشته است، راننده‌ی ۲۷ ساله کنترل آن را از دست داده و به شدت با یک درخت برخورد می‌کند. درنتیجه‌ی این برخورد، راننده در دم جان سپرده و دیگر سرنشین خودرو پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده است.

باتری خودروهای الکتریکی از صدها سلول مجزا ساخته شده‌اند و در صورت بروز اشکال، می‌توانند موجب ایجاد زنجیره‌ای از واکنش‌های منجر به آتش‌سوزی‌ شوند (هرچند که این باتری‌ها طوری طراحی می‌شوند که از این اتفاقات جلوگیری شود)، درست مشابه اتفاقی که اخیرا برای رباتی در آزمایشگاه پیشرانه‌های جت ناسا رخ داد و ربات را تبدیل به یک گوی آتشین کرد.

به گفته‌ی جونز، آتش‌نشانان برای خاموش کردن باتری‌های لیتیوم-یون با ولتاژ بالا دچار مشکل بوده‌اند و خاموش کردن آن‌ها به مقادیر زیادی آب نیاز دارد. همچنین در اثر شدت برخورد، سلول‌های آتشین باتری در سراسر محل حادثه پخش شده‌اند

 

1

منبع نوشته:JALOPNIK

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *