ارسال

سهم اندروید ۷٫۰ در بازار موبایل بسیار کم است

سهم اندروید ۷٫۰ در بازار موبایل بسیار کم است

1

شرکت گوگل امروز آمار میزان استفاده از نسخه‌های مختلف سیستم عامل اندروید را منتشر کرد. براساس این آمار اندروید ۷ تنها روی ۰٫۳ درصد از گوشی‌های اندرویدی موجود در بازار نصب شده است. این سیستم عامل در حال حاضر برای گوشی‌های نکسوس، Pixel و Pixel XL، تبلت Pixel C و LG V20 عرضه شده است. در ادامه گفته شده که میزان استفاده از اندروید ۷٫۱ هم تنها ۰٫۱ درصد است. در واقع این نسخه از اندروید ۷٫۰ تنها برای گوشی‌های پیکسل عرضه شده است. سهم سیستم عامل اندروید ۷٫۰ در بازار تلفن‌های همراه هوشمند روی هم به ۰٫۴ درصد می‌رسد. امیدواریم که شرکت‌های سازنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند این بروزرسان را زودتر برای محصولات خودشان عرضه کنند تا سهم این سیستم عامل بیشتر شود.

 در حال حاضر اندروید ۵٫۰ و اندروید ۵٫۱ بیشترین سهم بازار سیستم عامل موبایل گوگل را دارند که این مقدار به ۳۴٫۱ درصد می‌رسد. سهم اندروید ۴٫۴ هم ۲۵٫۲ درصد است و سیستم عامل اندروید ۶٫۰ هم ۲۴ درصد بازار گوشی‌های اندرویدی را در اختیار دارد.

شرکت‌های ال‌جی، سامسونگ، موتورولا و HTC سعی دارند تا مدتی دیگر سیستم عامل اندروید ۷٫۰ را برای محصولات‌شان عرضه کنند؛ اما هنوز تاریخ عرضه‌ی آن مشخص نشده است. در خبرها گفته شده بود که امروز گوشی LG G5 اندروید ۷٫۰ را دریافت کرده است.

1

منبع نوشته:android

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *