ارسال

کارهای ممنوعه زیر را بعد از غذا خوردن هرگز انجام ندهید

کارهای ممنوعه زیر را بعد از غذا خوردن هرگز انجام ندهید

1

۷ کار ممنوعه بعد از خوردن غذا

محققان دستورالعمل های مختلفی را برای حفظ سلامت دستگاه گوارش ارائه می کنند. از جمله این موارد ۷  عملی است که نباید بعد از غذا خوردن انجام داد.

 

مصرف سیگار

نتایج آزمایش ها و تحقیقات ثابت کرده است، مصرف سیگار پس از صرف غذا مساوی است با مصرف ۱۰ نخ سیگاردر زمان های دیگر و این یعنی احتمال بیشتر بروز سرطان.

 

مصرف میوه بعد از غذا

نباید بلافاصله بعداز صرف غذا، میوه مصرف کرد. هنگامی‌که میوه با غذا مصرف شود، با مواد غذایی دیگر در معده می ماند  و نمی‌تواند به ‌موقع به روده برسد و از این رو در معده فاسد می‌شود. توصیه می‌شود یک ساعت بعد از غذا یا قبل از غذا، میوه مصرف شود.

 

خوردن چای

برگ‌های چای اسید فراوانی دارد که پروتئین موجود در مواد غذایی مصرفی را سفت و درنتیجه هضم آن را دشوار می کند. چای را یک ساعت پس از غذا میل کنید.

 

خوابیدن

خوابیدن بلافاصله بعد از صرف غذا مشکل ساز است، زیرا مواد غذایی که مصرف کردید به درستی هضم نمی‌شود و این موضوع می‌تواند به اختلال عملکرد معده و عفونت در روده منجر شود.

 

حمام کردن

حمام کردن بلافاصله پس از صرف غذا باعث افزایش جریان خون به دست‌ها ، پاها و بدن می‌شودو درنتیجه میزان خون رسانی در اطراف شکم کاهش می‌یابد و این امر باعث ضعیف شدن سیستم گوارش می‌شود.

 

شل کردن کمربند

با شل کردن کمربند، فرد می تواند غذای بیشتری بخورد.

 

راه رفتن

پیاده‌ روی بعد از غذا به ریفلاکس اسید و سوءهاضمه منجر می شود.

1

منبع نوشته:khorasannews

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *