ارسال

۵۰۰۸ بزرگترین عضو خانواده پژو،رونمایی شد

۵۰۰۸ بزرگترین عضو خانواده پژو،رونمایی شد

1

پژو ۵۰۰۸ صرفا همان ۳۰۰۸ نیست که با یک سری تغییرات در میان اعضای خانواده این خودروساز فرانسوی قد علم کرده باشد بلکه خودرویی کاملا جدید است که می‌خواهد نام پژو را در بازار شاسی‌بلند ها تثبیت کند.

پژو ۵۰۰۸ درواقع یک خودروی تازه متولد شده است. همانند برادر کوچکش، پژو در ساخت این خودرو روی رونق روزافزون کراس‌اوورها سرمایه‌گذاری کرده و یک خودروی کارآمد، همه فن حریف را با کمی چاشنی قابلیت‌ه
ای آفرود و سبک و سیاق خشن را تولید کرده است. ۵۰۰۸ جدید در طراحی با ۳۰۰۸ اشتراکاتی دارد. نمای جلو لبه‌دار خودرو شامل یک جلوپنجره برجسته و انبوهی از جزئیات است که از خودروهای آفرود الهام گرفته شده است. به‌رغم سبک و سیاق مشابه، پژو ۵۰۰۸ به شکل قابل توجهی بزرگ‌تر از ۳۰۰۸ است.

با وجود ابعاد بزرگ‌تر، ۵۰۰۸ از همان سری موتورهای ۳۰۰۸ استفاده می‌کند. به این معنی که در بخش پیشرانه‌های بنزینی این خودرو از دو نوع موتور ۱٫۲ لیتری یا موتور قوی‌تر ۱٫۶ لیتری بهره می‌برد. موتور ۱٫۲ لیتری سه سیلندر با فناوری Pure Tech و بهره‌گیری از توربوشارژر با توان ۱۲۸ اسب بخار در کنار یک گیربکس شش دنده دستی است. موتور قوی‌تر دارای توان ۱۳۶ اسب بخار است که فقط با گیربکس اتوماتیک عرضه می‌شود.

برای بسیاری از مشتریان پیشرانه دیزلی مطلوب‌تر خواهد بود. البته بازهم همان پیشرانه‌های موجود در ۳۰۰۸ در این مدل نیز تکرار شده است. اولین گزینه یک موتور ۱٫۶ لیتری با توان ۱۱۸ اسب بخار در کنار دو نوع گیربکس دستی و اتوماتیک و گزینه دوم یک موتور دو لیتری با توان ۱۴۸ اسب بخار است.

۵۰۰۸ قرار است اوایل ۲۰۱۷ روانه بازار شود و قیمت آن کمی بالاتر از ۳۰۰۸ خواهد بود. انتظار می‌رود طراحی زیبای داخلی و بیرونی و فضای بزرگ کابین این خودرو را به یک رقیب سرسخت در این بخش تبدیل کند.

1

منبع نوشته:ایران جیب

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *