ارسال

ترانه علیدوستی در اسکار ۲۰۱۷ شرکت نخواهد کرد

ترانه علیدوستی در اسکار ۲۰۱۷ شرکت نخواهد کرد

1

ترانه علیدوستی پیرامون سیاست‌های جدید دولت آمریکا در خصوص عدم ورود اتباع ایرانی به خاک این کشور، اعلام کرد که در مراسم اسکار ۲۰۱۷ شرکت نمی‌کند.

روز گذشته بود که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، با امضای برگه‌ای ورود اتباع خارجی چند کشور از جمله ایران را تحت هر شرایطی به خاک این کشور به مدت یک ماه ممنوع کرد. در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، خانم ترانه علیدوستی از بازیگران مطرح کشورمان که به واسطه بازی در فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی مورد تحسین قرار گرفته بود، در صفحه‌های اجتماعی خود از جمله توییتر با انتشار پیامی این حرکت را نژاد پرستانه و تبعیض آمیز دانست و اعلام کرد که در مراسم اسکار ۲۰۱۷ که تا برگزاری آن بیش از یک ماه زمان باقی مانده شرکت نخواهد کرد.

متن پیام توییتر او که به انگلیسی بوده و تصویر آن در پایین آمده به شرح زیر است:

 ممنوعیت ترامپ مبنی بر عدم صدور ویزا برای ایرانیان یک حرکت نژاد پرستانه است. من نمی‌دانم این موضوع رویداد‌های فرهنگی را نیز در بر می‌گیرد یا خیر، بنده به نشان اعتراض از شرکت در مراسم اسکار ۲۰۱۷ خودداری می‌کنم.

باید منتظر ماند و واکنش سایر عوامل این فیلم از جمله شهاب حسنی و اصغر فرهادی را در راستای این موضوع مشاهده کرد. با توجه به قوانین صادره به نظر می‌رسد حضور این اشخاص در مراسم اسکار که یک ماه دیگر و در تاریخ ۲۶ فوریه (۸۸ اسفند) در هالیوود لس آنجلس برگزار می‌شود به مشکلات جدی بخورد.

مدتی پیش بود که فروشنده در بین نامزده‌های بهترین فیلم خارجی زبان اسکار قرار گرفت و اصغر فرهادی نیز واکنش خود را نسبت به این موضوع نشان داد.

1

منبع نوشته:خبرگزاری فارس

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *