ارسال

برانکو: ۳ بازیکن را ببندند، ۵، ۶ بازیکن دیگر عمل می‌کنند، «آره داداش!»/ با دورهمی قبل از دربی موافق نبودم

برانکو: ۳ بازیکن را ببندند، ۵، ۶ بازیکن دیگر عمل می‌کنند، «آره داداش!»/ با دورهمی قبل از دربی موافق نبودم

1

رانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش از دربی ۸۴ اظهار داشت: سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک می‌گویم. البته باید سالگرد شهادت شهدای چوار را هم تسلیت بگویم.

وی ادامه داد: بازی حساسی را پیش رو داریم و همیشه به بازیکنان می‌گویم باید افتخار کنیم که در بازی‌هایی مانند دربی شرکت می‌کنیم. آنها باید طوری بازی کنند که در پایان شادی خود را نشان بدهند. باید شور و شوق‌شان را در بازی نشان بدهند. این شادی همیشه به هواداران ما منتقل شده است. خوشحالیم بزرگ‌ترین بازی فوتبال ایران را پیش‌رو داریم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تصریح کرد: بیشترین تماشاگران در کل دنیا در این بازی‌ها حاضر می‌شوند. فکر می‌کنم دیگر با این شرایط نیازی نیست به بازیکنان انگیزه مضاعف بدهیم. شرایط این دربی متفاوت با دربی قبل است چون هم ما و هم استقلال پس از ۵، ۶ برد متوالی به دربی می‌آییم.

برانکو خاطرنشان کرد: استقلال هم به لیگ قهرمانان آسیا صعود کرده و باید یک بار دیگر به آنها تبریک بگویم. چیزی که باید بگویم این است که یک نمایش کاملاً ورزشی، یک جنگ ورزشی و هواداری پرشور ورزشی بین هواداران ما و استقلال را شاهد خواهیم بود. تلاش می‌کنیم در روند بردهای متوالی اخیرمان باقی بمانیم و استقلال هم همین شرایط را دارد. درباره تیم خودم باید بگویم همه بازیکنان سلامت هستند، حتی محسن ربیع‌خواه. تنها بازیکنی که همراه ما نخواهد بود، کمال کامیابی‌نیا است که به دلیل محرومیت نمی‌تواند ما را همراهی کند.

وی در مورد اینکه چه بازیکنی جانشین کمال کامیابی‌نیا می‌شود و از میان شهاب کرمی و حسین ماهینی کدام یک در پست هافبک دفاعی بازی می‌کنند، گفت: طبیعی است که جای خالی «کمال» حس می‌شود. او تاکنون بهترین بازیکن یا یکی از بهترین بازیکنان ما بوده است. البته تیم ما قائم به فرد نیست و بدون او هم می‌توانیم کار کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه استقلال با پیروزی مقابل السد شرایط خوبی پیدا کرده، تصریح کرد: آنها سرِ حال هستند و شرایط خوبی دارند. گفتم که آنها با بردهای اخیر شرایط‌شان از دور رفت بهتر است. استقلالی‌ها السد را شکست دادند و انگیزه‌شان برای دربی بالاست. استقلال انگیزه مضاعفی دارد و طبیعی است آنها هم برای پیروز شدن و رسیدن به اهداف‌شان برنامه‌ریزی می‌کنند ولی ما کار خودمان را انجام می‌دهیم.

برانکو در واکنش به شایعه مساوی شدن بازی پس از میهمانی مشترک سرخابی‌ها، گفت: قطعاً این موضوع درست نیست. طبیعی است خیلی‌ها هر طور دوست دارند، می‌توانند فکر کنند. البته باید بگویم این دور هم جمع شدن خواسته اسپانسر بود که من با آن موافق نبودم. این به من مربوط نمی‌شود و در اختیار باشگاه است اما این گردهمایی‌ها می‌تواند تمرکز تیم را به‌هم بزند. من رفاقت در این شرایط و در بازی را متوجه نمی‌شوم و فقط به دنبال پیروزی هستم. بعد از بازی، رفاقت ما سر جای خودش است.

وی در مورد رکورد شکست‌ناپذیری علیرضا منصوریان مقابل پرسپولیس تأکید کرد: من به رکوردها فکر نمی‌کنم. آنها بیایند یا خیر و رکورد داشته باشند یا خیر، من فقط به بازی با استقلال فکر می‌کنم که خوب بازی کنیم و برنده شویم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه سید مهدی رحمتی از راه دور گل‌های بدی خورده  و آیا روی این نقطه ضعف کار کرده‌اند یا خیر، گفت: خوشحالم که ضعف‌های استقلال را به من می‌گویید و به من گوشزد می‌کنید! توجه خاصی به این مسئله داریم اما به این شکل منصوریان را ناراحت می‌کنید که اسرارش را فاش می‌کنید! ما به هر طریقی می‌توانیم به تیم تاکتیک بدهیم اما این بازیکنان هستند که در زمین بازی می‌کنند و باید تاکتیک‌ها را اجرا کنند، آن هم مقابل ۱۰۰ هزار هوادار که حضورشان کار را سخت می‌کند و باید ببینیم شرایط در بازی چگونه خواهد بود.

برانکو در واکنش به این موضوع که علیرضا منصوریان گفته اگر ۳ بازیکن پرسپولیس را مهار کنند، می‌توانند برنده دربی باشند، خاطرنشان کرد: ما فردا بازی را با یازده نفر شروع می‌کنیم و فهرست‌مان مجموعاً ۲۰ نفره است. اگر آنها ۳ بازیکن را ببندند، ۵، ۶ بازیکن دیگر عمل می‌کنند. آره داداش!

وی درباره اینکه بازیکنان پرسپولیس در این فصل بارها مقابل ۱۰۰ هزار هوادار بازی کرده و اولین بار است که بازیکنان جوان استقلال مقابل این همه هوادار به میدان می‌روند، گفت: نمی‌توان گفت این مسئله ضعف است. همین بازیکنان جوان را ما هم داریم. بازیکنان جوان استقلال مقابل السد توانایی‌های خود را نشان دادند. من به عنوان یک بازیکن قدیمی و البته مربی، معتقدم انگیزه و لذتی بالاتر از این وجود ندارد و همه ما خواب این موضوع را می‌بینیم که مقابل ۱۰۰ هزار هوادار بازی کنیم. این حضور به همه ما انگیزه می‌دهد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: من و شاگردانم همه برای استقلال احترام زیادی قائل هستیم و می‌دانیم که این تیم مهره‌های بسیار خطرناکی دارد. به طور مثال اگر جابر انصاری بازیکن ذخیره باشد، می‌تواند به بازی بیاید و مثل بازی‌های قبل گل سرنوشت‌سازی بزند یا کاوه رضایی و چند بازیکن دیگر استقلال که نمی‌خواهم از آنها اسم ببرم. آنها در بازی‌های اخیر خود بسیار عالی نتیجه گرفته‌اند و ما بدون توجه به شرایط جدول به مصاف استقلال می‌رویم. من کاری به بازی استقلال ندارم و به طور کلی می‌گویم ما فقط برای برد به میدان می‌رویم و هدفی غیر از این نداریم.

برانکو در مورد اینکه منصوریان اعلام کرده پرسپولیس در شرایط بهتری به دربی می‌آید چون بازیکنان این تیم استراحت بیشتری داشته‌اند، تأکید کرد: برنامه مسابقات را ما تدوین نکرده‌ایم. به طور مثال خود ما هم بعد از بازی با استقلال باید خیلی زود به مصاف سپاهان برویم، در حالی که حریف‌مان بیش از یک هفته استراحت کرده است و ما فقط ۴ روز فرصت استراحت داشته‌ایم. به هر حال این برنامه‌ریزی توسط ما صورت نگرفته است. من فقط نظرم را گفتم و امیدوارم برداشت غلطی از صحبت‌هایم صورت نگیرد.

وی در واکنش به اینکه گفته می‌شود استقلال فردا با تفکرات دفاعی منصوریان راهی میدان خواهد شد و این مربی اعلام کرده از تاکتیک اتلتیکومادرید استفاده می‌کند، تصریح کرد: آیا منصوریان به شما خبرنگاران گفته است که می‌خواهد مقابل ما دفاعی بازی کند؟! آیا اتلتیکومادرید بسته بازی می‌کند؟! خیر، این حرف‌ها درست نیست. فلسفه هر تیمی در زمین مشخص می‌شود، این حرف‌ها را به ما غالب نکنید! مطمئن هستم استقلال در ۲۰ دقیقه اول حمله می‌کند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: دربی بازی خاصی است، مسابقه‌ای که نمی‌شود نتیجه آن را پیش‌بینی کرد. این‌گونه بازی‌ها نه معیاری دارد و نه قانونی. من دو سال پیش را مثال می‌زنم، زمانی که ما برای بقا می‌جنگیدیم و استقلال برای قهرمانی اما این پرسپولیس بود که دربی را با گل علی علیپور یک بر صفر برد. منظور ما این است که اصلاً نمی‌شود دربی را پیش‌بینی کرد. تیمی که بیشتر امتیاز دارد ملاک نمی‌شود حتماً دربی را ببرد. بازیکنان در این مسابقه با قلب و مغز خود بازی می‌کنند و عامل موفقیت، انگیزه و هوش آنهاست. من به بازیکنانم گفته‌ام با قلب داغ و مغز خنک به میدان بروند.

برانکو در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر استقلال به بازی بسته روی بیاورد چه اندیشه‌ای خواهد داشت، گفت: بازی مقابل تیم‌هایی که به دفاع فشرده روی می‌آورند، سخت است، فرقی نمی‌کند استقلال باشد یا هر تیم دیگری. ما هم باید در این بازی‌ها نشان دهیم که چطور از سد دفاع عبور می‌کنیم. برای این کار راه حل داریم و در بازی‌های قبلی به خوبی این را نشان داده‌ایم. فصل پیش با نتیجه ۴ بر ۲ استقلال را بردیم. آمار آن بازی را نگاه کرده و آن را با بازی رفت ما مقایسه کنید. با این مقایسه به این نتیجه می‌رسید که در بازی رفت که نتیجه صفر-صفر شد موقعیت‌های ما بیشتر بوده است.

وی درباره اینکه برخی معتقدند چون استقلال و تراکتورسازی از نقل‌وانتقالات نیم‌فصل محروم شدند پس پرسپولیس به راحتی قهرمان لیگ برتر می‌شود، اظهار داشت: من مقابل این حرف‌ها فقط می‌خندم. تیمی بوده‌ایم که از اول فصل نشان دادیم چه کیفیتی داریم. دوست دارم یکی بیاید و به ما ثابت کند آیا حتی در یک بازی هم شده است ما مستحق کسب امتیاز نبوده باشیم یا به خاطر اشتباه داور، بازی را برده باشیم؟ من به شاگردانم افتخار می‌کنم و اگر الان صدرنشین لیگ هستیم به خاطر زحمات زیاد و کیفیت کارمان است. این حرف‌ها نمی‌تواند تلاش ما را زیر سؤال ببرد. برخی دنبال این هستند که این اتفاق رخ دهد. شما خودتان می‌دانید که من چقدر تیمم را قبول دارم و اعتقاد دارم بازیکنانم حرفه‌ای هستند پس بار دیگر به آنها بابت صدرنشینی‌شان تبریک می‌گویم.

1

منبع نوشته:خبرگزاری میزان

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *